UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. 
Polityka Prywatności 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  1. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  3. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  1. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  2. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  3. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  4. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

 

 23 czerwca 2018 roku o godz. 19.30 (Łęgi Dębińskie) uczniowie klasy VI i VIII wystąpili razem z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej na Koncercie Plenerowym Aquanetu. Muzyką filmową dyrygował Carl Davis, kompozytor muzyki do filmu „Duma i uprzedzenie”. Przygotowanie uczniów Mirosław Różalski.

 19 czerwca 2018 roku odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu Grand Prix. Wystąpiło 15 uczniów z klas V, VI, VII i VIII. Jury w składzie: były I tancerz Opery Poznańskiej i Polskiego Teatru Tańca Wiesław Kościelniak (przewodniczący), była I tancerka Polskiego Teatru Tańca Mariola Hendrykowska  i koryfejka Teatru Wielkiego w Poznaniu Julia Korbańska, przyznało Grand Prix:

 Amelii Małysz w kategorii liceum, uczennicy klasy VIII, przygotowanie Mirosław Różalski
 Karolinie Merdzie w kategorii gimnazjum, uczennicy klasy VI, przygotowanie Ewa Aksamitowska

 Wyróżnienia otrzymali:
w kategorii gimnazjum: Nicole Klinge kl. V,  przygotowanie Apolonia Myszkowska; Jagoda Rusek kl.VI, przygotowanie Ewa Aksamitowska; Barbara Barteczka kl.VI, przygotowanie Ewa Aksamitowska
w kategorii liceum: Helena Kozaczko kl.VII, przygotowanie Anna Gruszka-Kopeć,  Matylda Socha kl.VIII, przygotowanie Mirosław Różalski, Łukasz Bałoniak kl.VII, przygotowanie Mirosław Różalski

 Szkolne jury wyróżniło:
w kategorii gimnazjum: Jagodę Rusek kl.VI, uczennicę Ewy Aksamitowskiej
w kategorii liceum: Amelię Małysz kl.VIII, uczennicę Mirosława Różalskiego 

 Uczniowie klasy IV pod opieką Beaty Wrzosek-Dopierały i Weroniki Stroińskiej gościli w dniach od 16 do 27 czerwca 2018 roku w Serres niedaleko Salonik (Grecja) na zaproszenie Ireny Anastasia Bregu Dance School.

 18 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 odbył się „Piknik muzyczny u Feliksa Nowowiejskiego”. W Salonie Muzycznym - Muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (aleja Wielkopolska 11) odbył się koncert pianistyczny naszych uczniów i pedagogów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Organizacja koncertu Hanna Hypka-Fulczyńska i Szymon Tritt.

 10 czerwca 2018 roku o godz.15.00 na Dziedzińcu OSB odbył się koncert dla Stowarzyszenia Wiedza-Kultura-Pomoc. W koncercie wystąpili uczniowie klas V, VI, VII i VIII.

 4 czerwca 2018 roku o godz. 12.00 uczniowie klasy V wystąpili w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością. Przygotowanie koncertu Apolonia Myszkowska, Ryszard Baranowski oraz Hanna Hypka-Fulczyńska.

 30 maja 2018 roku o godz. 11.30 na Dziedzińcu Urzędu Miasta z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wystąpili uczniowie klas IV, V, VI,VII i VIII.

 28 maja 2018
roku odbył się finał 2. edycji Konkursu Recytatorskiego Studia Aktorskiego STANatalia Piątek, uczennica klasy IV, zdobyła I miejsce w grupie wiekowej klasy VII-VIII i gimnazjum (uczennica Joanny Roszak),  Ludwika Link, uczennica klasy IIIB, zdobyła II miejsce w grupie wiekowej klasy IV-VI (uczennica Alicji Drajewskiej).

 W dniu 28 maja 2018 roku odbyły się, ostatnie przed wakacjami, zajęcia ABC. Jak co roku, były to zajęcia otwarte dla rodziców i opiekunów. Następne zajęcia już we wrześniu, zapraszamy!

  W dniach od 22 do 26 maja 2018 roku w naszej szkole gościli studenci z Butler University z Indianapolis. Nasi uczniowie wystąpili wraz z gośćmi na dziedzińcu szkolnym 25 maja 2018 roku

  19 maja 2019 roku o godz. 13.00 w Parku Wieniawskiego z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Szkoły Baletowej odbył się koncert dla mieszkańców miasta Poznania. Tańczyły uczennice z klasy VIII,  przygotowanie Leszek Rembowski. 
 
  17 maja 2018
roku klasy IV, V i VI zatańczyły w Szamotułach. Przygotowanie: Apolonia Myszkowska, Agnieszka Wolna i Beata Wrzosek-Dopierała.

  8 maja 2018 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie uczniowie naszej szkoły wystąpili w ramach Koncertu muzyki dawnej w opero-balecie J.P. Rameau „Nais”. Koncert przygotował Il Giardino d’Amore pod dyrekcją Stefana Plewniaka i w reżyserii Oliviera Lexa. Przygotowanie poznańskich uczniów: Krystyna Frąckowiak i Mirosław Różalski. Zdjęcia z koncertu do obejrzenia w galerii fotograficznej.