UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. 
Polityka Prywatności



  1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
  2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
  3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
  4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
    1. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
    2. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
    3. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
    1. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
    2. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
    3. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
    4. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
  6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
  7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
KONKURSY BALETOWE

1993 – VIII Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 1993

  • Anna Huk - II miejsce
  • Paulina Wieczorek - III miejsce
  • Milena Lorkiewicz - III miejsce
  • Daria Urbańska – wyróżnienie
  • Robert Siwiak - nagroda dla najmłodszego uczestnika 

1995 – IX Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 1995

  • Paulina Wieczorek - I miejsce
  • Piotr Stańczyk - II miejsce
  • Adam Kozal - III miejsce

1995 – IX Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 1995

  • Marcin Krajewski - finalista (IV miejsce) II Międzynarodowego KonkursuöTR -CONTEST w Wiedniu (pod patronatem Internationaler Tanzratder UNESCO) – X Ogólnopolski Konkurs Tańca – Gdańsk 1997
  • Adam Kozal - I miejsce
  • Magdalena Łońska - II miejsce
  • Sebastian Solecki - III miejsce
  • Agnieszka Wolna - III miejsce
  • Marcin Krajewski - IV miejsce
  • Marta Wojtaszewska - IV miejsce
  • Dorota Brudło - V miejsce

1999 – XI Ogólnopolski Konkurs Tańca -Gdańsk 1999

  • Marcin Krajewski - I miejsce XI Ogólnopolski Konkurs Tańca -Gdańsk 1999
  • Marcin Krajewski - Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce - Szczecin 1999
  • Marcin Krajewski - finalista (IV miejsce) VIII Międzynarodowego Konkursu "Eurovision Grand Prix for Jung Dancers 1999

2001 – XII Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2001

  • Magdalena Kielan - wyróżnienie dla najmłodszego uczestniczka XII Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2001

2003 – XIII Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2003

  • Arkadiusz Głębocki - I miejsce w kategorii tańca współczesnego
  • Alicja Szymczak - II miejsce w kategorii tańca współczesnego
  • Weronika Dobrzycka - III miejsce w kategorii tańca współczesnego
  • Anna Marek - finalistka w kategorii tańca współczesnego
  • Maria Kielan - VI miejsce w kategorii tańca klasycznego

2004 – konkursy

  • Arkadiusz Głębocki - I miejsce "złoty medal" - Międzynarodowy KonkursTańca Współczesnego- Biarritz (Francja) 200
  • Weronika Dobrzycka - II miejsce "srebrny medal"- MiędzynarodowyKonkurs Tańca Współczesnego - Biarritz (Francja)
  • Weronika Dobrzycka i Arkadiusz Głębocki - duet - I miejsce "złoty medal" w kategorii tańca współczesnego - Międzynarodowy Konkurs Tańca Współczesnego - Biarritz (Francja)
  • Irmina Kopaczyńska - II miejsce - I Ogólnopolski Konkurs Baletowy Najmłodszych Tancerzy - Wrocław 2004
  • Adam Piątek - II miejsce - I Ogólnopolski Konkurs BaletowyNajmłodszych Tancerzy - Wrocław 2004
  • Agata Kaźmierowska - IV miejsce - I Ogólnopolski Konkurs Baletowy Najmłodszych Tancerzy - Wrocław 2004

2005 – XIV Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2005

  • Arkadiusz Głębocki - III miejsce w kategorii taniec współczesny-XIV Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2005
  • Arkadiusz Głębocki - Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce - Szczecin 2005

2006 – konkursy

  • Monika Kieliba - I miejsce - II Ogólnopolski Konkurs Baletowy Najmłodszych Tancerzy - Gdańsk 2006
  • Mateusz Sierant - medal brązowy -Międzynarodowy Konkurs TańcaKlasycznego "Le Chausson d'or- Paryż (Francja) 2006

2007 – XV Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2007

  • Irmina Kopaczyńska - III miejsce w kategorii tańca klasycznego - XV Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2007
  • Magdalena Pawelec - III miejsce w kategorii tańca współczesnego - XV Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2007
  • Adam Piątek - III miejsce w kategorii tańca klasycznego - XV Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2007

2008 – konkursy

  • Laura Karolczuk - statuetka i wyróżnienie - III Ogólnopolski Konkurs Baletowy Najmłodszych Tancerzy - Gdańsk 2008
  • Maria Pawelec - statuetka i wyróżnienie - III Ogólnopolski Konkurs Baletowy Najmłodszych Tancerzy - Gdańsk 2008
  • Irmina Kopaczyńska - półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Baletowego PREMIO ROMA 2008 w Rzymie
  • Alicja Hoppel - wyróżnienie - I Konkurs Choreograficznym. B. Niżyńskiego - Warszawa 2008
  • Justyna Kalbarczyk - wyróżnienie i nagroda specjalna ZASP-uI Konkurs Choreograficzny im. B. Niżyńskiego - Warszawa 2008
  • Patrycja Masłowska - wyróżnienie i nagroda specjalna ZASP-uI Konkurs Choreograficzny im. B. Niżyńskiego- Warszawa 2008
  • Irmina Kopaczyńska - uczestniczka - Międzynarodowy Konkurs PRIX LAUSANNE 2008
  • Justyna Kalbarczyk - III miejsce - Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych - Bytom 2008 - I miejsce Konkurs Choreograficzny SOLO-DUO - Warszawa 2008 - udział w międzynarodowym konkursie "Solo & Duo Festiwal" Budapeszt 2008
  • Paweł Malicki - laureat nagrody "The best duo performance" na międzynarodowym konkursie "Solo & Duo Festiwal" Budapeszt 2008

2009 – XVI Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2009 - konkursy

  • Justyna Kalbarczyk - wyróżnienie w konkursie stypendialnym Telewizji Polskiej "Dolina Kreatywna"
  • Paweł Malicki - I nagroda w konkursie stypendialnym Telewizji Polskiej" Dolina Kreatywna"
  • Monika Kieliba - III miejsce - Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych - Bytom 2009
  • Klaudia Strzelczyk - wyróżnienie - Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych - Bytom 2009
  • Weronika Bartold - wyróżnienie specjalne - Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych - Bytom 2009
  • Irmina Kopaczyńska - I miejsce w kategorii tańca klasycznego I nagroda ZASP - XVI Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2009
  • Adam Piątek - III miejsce w kategorii tańca klasycznego - XVI Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk2009
  • Paulina Majda - nagroda ZASP oraz Dyrektora Polskiego Teatru Tańca- XVI Ogólnopolski Konkurs Tańca - Gdańsk 2009
  • Maria Pawelec - stypendystka - II Międzynarodowy Konkurs Tańca" Złote Pointy" - Szczecin 2009 
  • Irmina Kopaczyńska - wyróżnienie - VIII Konkurs Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce - Szczecin 2009

2010 – konkursy

  • Klaudia Strzelczyk - dyplom finalistki Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych - Bytom 2010
  • Karolina Skowron i Joanna Polowczyk - wyróżnienie Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych - Bytom 2010
  • Monika Kieliba - wyróżnienie - Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych – Bytom 2010
  • Magdalena Chuchracka -  specjalne wyróżnienie – Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych – Bytom 2010
  • Viktoria Nowak - wyróżnienie – IV Ogólnopolskie Spotkania Młodych Tancerzy – Warszawa 2010
  • Julia Korbańska - wyróżnienie – IV Ogólnopolski Spotkania Młodych Tancerzy – Warszawa 2010
  • Hanna Wlaź - wyróżnienie -IV Ogólnopolskie Spotkania Młodych Tancerzy – Warszawa 2010

2011 – XVII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W. Wiesiołowskiego - Gdańsk 2011

  • Viktoria Nowak - I miejsce - XVII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołowskiego - Gdańsk 2011 (kategoria tańca klasycznego)
  • Julia Korbańska - II miejsce - XVII Ogólnopolski Konkurs Tańcaim. Wojciecha Wiesiołowskiego – Gdańsk 2011 (kategoria tańca klasycznego)
  • Klaudia Strzelczyk – I miejsce - XVII Ogólnopolski Konkurs Tańca  im. Wojciecha Wiesiołowskiego – Gdańsk 2011(kategoria tańca współczesnego)
  • Aleksandra Baszyńska – finalistka - XVII Ogólnopolski Konkurs Tańca  im. Wojciecha Wiesiołowskiego – Gdańsk 2011(kategoria tańca  współczesnego)
  • Adrian Radwański – finalista - XVII Ogólnopolski Konkurs Tańca  im. Wojciecha Wiesiołowskiego – Gdańsk 2011(kategoria tańca współczesnego)
  • Joanna Polowczyk i Karolina Skowron – wyróżnienie za choreografię  „Spójnia” – Konfrontacje Tańca Współczesnego– Konin 2011

2012 – VII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny – Bytom 2012

  • Karolina Jaremko i Maria Pawelec – II miejsce – VII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny – Bytom 2012
  • Zofia Grażyński – wyróżnienie – VII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny – Bytom 2012
  • Karolina Skowron i Joanna Polowczyk – finalistki - VII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny – Bytom 2012
  • Adrian Radwański – finalista - VII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny – Bytom 2012
  • Magdalena Chuchracka – finalistka - VII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny – Bytom 2012
  • Weronika Pilarczyk – finalistka - VII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny – Bytom 2012

2013 – XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. W. Wiesiołowskiego – Gdańsk 2013

  • Victoria Nowak - III miejsce - XVIII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołowskiego – Gdańsk 2013 (kategoria tańca klasycznego)

2013 – Solo Duo Festival Budapeszt 2013

  • Joanna Polowczyk i Adrian Radwański – wyróżnienie za choreografię - Solo Duo Festival Budapeszt 2013 

2014 – Bytom

  • Paula Goerlich – wyróżnienie za choreografię  - VIII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny – Bytom 2014
  • Ewelina Adamczyk – wyróżnienie specjalne za osobowość sceniczną – VIII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny – Bytom 2014
  • Łukasz Bałoniak – Nagroda Główna – VI Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy Bytom 2014 oraz Nagroda ZASP-u
  • Amelia Małysz – Nagroda Główna – VI Ogólnopolskie Spotkania  Konkursowe Młodych Tancerzy – Bytom 2014
  • Helena Kozaczko – Nagroda Dyrektora CEA – warsztaty tańca w John Cranko School – VI Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy – Bytom 2014

2015 - konkursy

  • Katarzyna Ciemniejewska – III miejsce w kategorii „taniec współczesny” – XIX Ogólnopolski Konkurs Tańca – Gdańsk 2015
  • Viktoria Nowak – I miejsce  - VIII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2015” – Szczecin 2015
  • Viktoria Nowak - Najlepsza Absolwentka oraz Laureatka Publiczności – Szczecin 2015
  • Viktoria Nowak – I miejsce – Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy – Pilzno 2015

2016 - Konkursy

  Łukasz Bałoniak, Helena Kozaczko, Marcel Kuszyk, Jagoda Rusek - laureaci- VII Spotkania Konkursowe Młodego Tancerza Poznań 2016

Monika Błaszczak, Viktoria Nowak(absolwentka) – Medale Młodej Sztuki

Amanda Kucak, Bartłomiej Malarz – wyróżnienie – IX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Bytom

Natalia Cedrowicz – II miejsce – XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł Najlepszy Absolwent Szkoły Baletowej Szczecin 2016, nagroda publiczności oraz nagroda specjalna Instytutu Muzyki i Sztuki 

STYPENDIA

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH UCZNIÓW

  • Marta Wojtaszewska 1997/1998
  • Anna Kusz 1998/1999
  • Anna Kusz 1999/2000
  • Joanna Ohnsorge 2000/2001
  • Weronika Dobrzycka 2003/2004
  • Maria Kielan 2004/2005
  • Jagoda Bobrowska 2006/2007
  • Irmina Kopaczyńska 2007/2008
  • Weronika Stroińska 2008/2009
  • Magdalena Chuchracka 2010/2011
  • Magdalena Chuchracka 2011/2012
  • Maria Stefańska 2012/13
  • Adrian Radwański 2013/14
  • Hanna Wlaź 2014/15
  • Monika Blaszczak  2015/2016
  • Klaudia Piotrowska  2016/2017

STYPENDIA ARTYSTYCZNE MINISTERSTWA KULTURY I SZTUKI

  • Adam Kozal 1997
  • Magdalena Łońska 1997
  • Sebastian Solecki 1997
  • Agnieszka Wolna 1997
  • Marta Wojtaszewska 1998
  • Sebastian Solecki 1998
  • Marcin Krajewski 1999

STYPENDIA MINISTRA KULTURY

  • Arkadiusz Głębocki 2002/2003
  • Weronika Dobrzycka 2003/2004

STYPENDIA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ ZA WYNIKI W NAUCE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH

  • Aleksandra Pawluczuk 2006
  • Izabela Barbacka 2006
  • Magdalena Chuchracka 2007
  • Aleksandra Pawluczuk 2007
  • Maria Stefańska 2007
  • Hanna Wlaź 2011/2012

STYPENDYŚCI KRAJOWEGO FUNDUSZU na rzecz DZIECI

  • Piotr Stańczyk 1995
  • Paulina Wieczorek 1995
  • Sebastian Solecki 1997
  • Viktoria Nowak 2009/2010
  • Klaudia Strzelczyk 2011/2012
  • Viktoria Nowak 2011/2012
  • Monika Blaszczak 2015/16

STYPENDYŚCI

  • Laura Korolczuk 2009/2010
  • Klaudia Strzelczyk 2011
  • Jacek Logdański 2013
  • Natalia Cedrowicz 2014
  • Amelia Małysz 2015   
NAGRODY

NAGRODY PATRONKI SZKOŁY

Od 1992 roku przyznawane są nagrody patronki szkoły dla najlepszego absolwenta. Nagroda im. Olgi Sławskiej - Lipczyńskiej jest ufundowana przez synów patronki - Pawła i Piotra Lipczyńskich.

  • 1992 - Anna Kośmider
  • 1993 - Karina Adamczak, Piotr Halicki, Joanna Wodas
  • 1994 - Wioletta Czeszko, Alina Szutarska
  • 1995 - Karol Cysewski, Angelika Kaczmarek, Anna Kołek, Milena Lorkiewicz, Magdalena Tabaka, Paulina Wycichowska
  • 1996 - Anna Huk
  • 1997 - Adam Kozal
  • 1998 - Sebastian Solecki
  • 1999 - Marcin Krajewski, Marta Wojtaszewska
  • 2000 - Anna Kusz
  • 2001 - Agnieszka Błacha
  • 2002 - Iwona Wojewódzka
  • 2003 - Anna Zawiślak
  • 2004 - Kamila Dykta
  • 2005 - Arkadiusz Głębocki
  • 2006 - Magdalena Kielan
  • 2007 - Katarzyna Kulmińska, Mateusz Sierant
  • 2008 - Marika Kucza
  • 2009 - Irmina Kopaczyńska, Adam Piątek
  • 2010 - Agata Kaźmierowska, Weronika Stroińska
  • 2011 - Aleksandra Baszyńska, Emily Wong
  • 2012 - Monika Kieliba i Klaudia Strzelczyk
  • 2013 - Maria Pawelec i Joanna Polowczyk
  • 2014 - Laura Korolczuk i Adrian Radwański 
  • 2015 - Katarzyna Ciemniejewska, Julia Korbańska, Viktoria Nowak i Hanna Wlaź 
  • 2016 - Natalia Cedrowicz, Aleksandra Januszak 
PRZEDSTAWIENIA

PRZEDSTAWIENIA WYSTAWIANE PRZEZ SZKOŁĘ (W CAŁOŚCI LUB FRAGMENTACH)

  • "Karnawał"
  • "Zwyczajna symfonia"
  • "Wieszczka lalek"
  • "Chopiniana"("Sylfidy")
  • "Harnasie"
  • "Piotruś i wilk"
  • "Coppelia"
  • "Kopciuszek"
  • "Pudełko z zabawkami"
  • "Bajadera"
  • "Paquita"
  • "Msza kreolska"
  • "Pieśń ziemi"
  • "Cztery pory roku"
  • "Shoman"
  • "Słowiański krąg"
  • "Kiedy nadejdą dla mnie dobre dni"
  • "III symfonia"
  • "Był sobie dziad i baba"
  • "Adagietto""Drobiazgi"

FILMY BALETOWE Z UDZIAŁEM UCZNIÓW

  • "Piotruś i wilk" choreografia: Conrad Drzewiecki
  • "Maskarada" choreografia: Włodzimierz Bułanow, Ewa Szymańska i L. De Arias
  • "Pudełko z zabawkami" choreografia: Włodzimierz Bułanow i Ewa Szymańska
  • "Opowieść Starego Miasta":
  • "Alchemik"
  • "Córka zegarmistrza" choreografia: Włodzimierz Bułanow i Ewa Szymańska